Domus Тenebrarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Navigation

Log in

I forgot my password

Latest topics
» Връщане на герой.
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptyWed Aug 17, 2022 11:43 pm by the legend

» Atarah of Mer
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptySat Aug 13, 2022 2:43 pm by the legend

» "I have to... I need to hurt you" - Kingsley V. Collymore
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptyWed Mar 23, 2022 1:39 pm by the legend

» Запази лик
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptyThu Feb 17, 2022 1:31 pm by the legend

» ЗРЕДИЯ || Самюел Денси - Благородник - 19 - Max Irons
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptyFri Jan 28, 2022 10:57 pm by the legend

» 'You can't save everyone, though Gods know you try.'
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptySun Dec 26, 2021 12:24 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Крея - Прокуден Нисш Бог - Бурите - Lea Seydoux
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptyTue Dec 21, 2021 9:05 pm by the legend

» Narhemia Asaro - TAKEN
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptySun Dec 19, 2021 9:30 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Арис (Терор) - Нисш Бог - Страхът - India Eisley
"The shadows betray you, because they already belong to me!" EmptySun Dec 19, 2021 9:00 pm by the legend

Who is online?
In total there are 14 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 14 Guests :: 1 Bot

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 118 on Fri Jan 26, 2024 9:04 pm

"The shadows betray you, because they already belong to me!"

2 posters

Go down

"The shadows betray you, because they already belong to me!" Empty "The shadows betray you, because they already belong to me!"

Post by victor corvinus. Tue Mar 17, 2020 7:46 pm


Беше нощ. Щеше да вали. По старите дървени стълби, попити с прах, водещи към познатата тъмна таванска стая се чуваха мързеливите стъпки, които отекваха в тесния коридор и даваха знак, че някой приближаваха. Сивите стени тръпнеха в очакване. Окачената към тавана електрическа крушка се люлееше под въздействието на хладния полъх на вятъра, промъкващ се неканен през отворения прозорец. Пред прага на вратата стоеше тъмен силует, чиято сянка се размазваше при нехармоничните движения на прашната лампата. Пристъпи плахо, вероятно се чудеше дали да влезе или да обърне гръб и да си тръгне. Не беше стъпвал тук от години. Спомените му бяха изписани върху стените.
Спомените. Онези същите, които се натрапваха в съня и те държаха буден през нощта. Чу се тежка въздишка, приличаща на тихо стенание. Сините ириси на мъжа бързо се ориентираха из почти празното помещение, спирайки се върху стария статив, върху чиято поставка лежеше изтъпен молив. Посивелия картон бе изгубил невинността си и изглеждаше уморен от чакане да бъде запълнен. Грубите мъжки пръсти се увиха около молива, стискайки го, сякаш за да отнемат живота му.  И точно в този момент първата капка дъжд се блъсна в мръсното замацано стъкло на прозореца, сякаш в отговор на противоречията, които оставаха скрити в душата му. Той взе малкото ножче, лежащо измъчено на земята и започна да дялка погрознелия молив, за да го подостри. Дори не беше разбрал кога бе порязал и кожата си. Забеляза тънка струйка кръв, последното нещо, за което щеше да се тревожи сега. Остави острия предмет върху поставката и се настани удобно на стария дървен стол с черна тапицерия. Луната срамежливо прокрадваше поглед срещу него и се отразяваше в очите му. Оскъдната светлина оставяше половината му лице в сянка, но излагаше на показ късата руса коса и розовите сухи устни. Повдигна плахо ръка, а пръстите му като по команда започнаха да управляват молива и да драскат по платното. При всеки по-силен натиск сърцето му се свиваше, а нов спомен нахлуваше в съзнанието му.
Звездите надничаха с възхищение, струпали се около самотната сива луна. Проблясваха огорчено след всеки нов детайл, появил се насреща им. Премигваха с жал, намерили отговора на загадката още преди цялостната картина да беше завършена. Познаваха до болка всяко движение, което допринасяше за създаването й. Вече бяха преминали през това. Многократно. Безличните облаци ги обградиха, скривайки мъката им. Дъждът се сипеше като из ведро, блъскаше яростно по прозореца и тананикаше добре познатата печална песен. Небето плачеше. Сипеше безброй сълзи, за да излее мъката си, която го задушаваше. Картината беше завършена. На прокъсания в краищата картон лежеше красиво женско лице, усмихващо се с цялото си очарование. Образът плашещо напомняше на художника. Същите кристални ириси, но излъчващи светлина; същата форма на лицето, но попито с нежност; същите розови устни, но усмихнати. Същата онази жена, която му бе дала живот, а той го пропиляваше.
Кръвта му бе оставяла червената си багра, вдъхвайки живот на картината. Изглежда бе порязал някоя вена, но това нямаше значение. Картината беше завършена. Аленият цвят сам бе открил ориентир, бе полепнал по плътните очертания на устните. Замазаната кръв бе дала руменина на бузите и красиви оттенъци на перфектно сплетените коси, падащи по дясното рамо на женското лице. Русокосият мъж се изправи на крака, остави изтерзания молив на дървената поставка и безмълвно изгаси лампата. Стаята потъна в мрак, заличавайки всяка следа, че някой е стъпвал тук. Чу се силното затръшване на вратата, което огласи целия коридор. Нямаше и помен от него, а в стаята две сини очи оставаха празни и изгубени в тъмнината.[/font]
victor corvinus.бродник  age: 29. Power: Manipulate darkness / shadows.
FC: luke mitchell


ПС: Момичето, което е написало готовия герой със същия лик е съгласно да пусна негов близнак. (:
victor corvinus.
victor corvinus.
Ordinary
Ordinary

Posts : 236
Join date : 2020-03-17

Back to top Go down

"The shadows betray you, because they already belong to me!" Empty Re: "The shadows betray you, because they already belong to me!"

Post by the destiny Tue Mar 17, 2020 9:25 pm






Accepted

добре дошъл в дома на нощта!

покровител - Астерон.
екипът на domus tenebrarum ти пожелава много весели мигове сред нас и приятно писане
за кое кралство искаш да си бродник?

the destiny
the destiny
The Destiny
The Destiny

Posts : 494
Join date : 2019-11-26

https://domus-tenebrarum.forumotion.eu

Back to top Go down

"The shadows betray you, because they already belong to me!" Empty Re: "The shadows betray you, because they already belong to me!"

Post by victor corvinus. Tue Mar 17, 2020 9:34 pm

Хогорд. (:
victor corvinus.
victor corvinus.
Ordinary
Ordinary

Posts : 236
Join date : 2020-03-17

Back to top Go down

"The shadows betray you, because they already belong to me!" Empty Re: "The shadows betray you, because they already belong to me!"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum