Domus Тenebrarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Navigation

Log in

I forgot my password

Latest topics
» Връщане на герой.
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptyWed Aug 17, 2022 11:43 pm by the legend

» Atarah of Mer
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptySat Aug 13, 2022 2:43 pm by the legend

» "I have to... I need to hurt you" - Kingsley V. Collymore
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptyWed Mar 23, 2022 1:39 pm by the legend

» Запази лик
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptyThu Feb 17, 2022 1:31 pm by the legend

» ЗРЕДИЯ || Самюел Денси - Благородник - 19 - Max Irons
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptyFri Jan 28, 2022 10:57 pm by the legend

» 'You can't save everyone, though Gods know you try.'
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptySun Dec 26, 2021 12:24 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Крея - Прокуден Нисш Бог - Бурите - Lea Seydoux
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptyTue Dec 21, 2021 9:05 pm by the legend

» Narhemia Asaro - TAKEN
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptySun Dec 19, 2021 9:30 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Арис (Терор) - Нисш Бог - Страхът - India Eisley
Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED EmptySun Dec 19, 2021 9:00 pm by the legend

Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 118 on Fri Jan 26, 2024 9:04 pm

Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED

3 posters

Go down

Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED Empty Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED

Post by rosset; Wed Mar 18, 2020 11:24 pm

Marcus Wright

the nightmare| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp, rank 1| special power: visions


Каква е разликата между художниците и писателите?
Ако едните разполагат с лист хартия, няколко молива и само един шанс да предадат мислите, чувствата и желанията си, то вторите разполагат с безброй опити да сътворят съвършения герой, съвършения образ. Ако художниците притежават само една гума, която не просто не поправя, а дори унищожава труда им, превръщайки го в неясна, зацапана и противна драсканица, то писателите разполагат с един клавиш, който може да им даде нов шанс. Започват на чисто. Без да се налага да се разделят с досегашния си труд. Натискаш и готово.
Отначало.
Започни отначало.
Лесно е. Думите са лесни. Те описват, насочват, разказват. Трудно е един писател да остане неразбран. Защото всичко е там. Малки знаци, насочващи към мисълта му. Черни чертички, развихрящи въображението му. Трудно е един художник да остане разбран. Разполага само с молив, с бои. Фигурите насочват към лъжа. Линиите скриват мисълта. Цялата му душа потъва в графита, за да се разлее в мистериозна картина.
Дългите пръсти раздират белия лист.
Отначало.
Започни отначало.
Писателите са щастливци. Те никога не са сами. Безбройните образи, които се въртят в съзнанието им, създават свят, изпълнен с приятели, врагове, любовници и разбити сърца. Могат да създадат всичко. Героите им са като пластелин – оформят се по усмотрението на човека зад листа. И никога не си тръгват. Да си художник е самотно. Платното разкрива истината, красива или грозна, плашеща или успокояваща. Не можеш да я манипулираш, нито да я промениш по начин, който да ти донесе покой. Героите си тръгват, а на тяхно място идват нови, които за няколко секунди успяват да запълнят празнината. За няколко секунди се губят в тишината.
Моливът се чупи.
Отначало.
Започни отначало.
Никога не ме е бивало с думите, затова се превърнах в художник. И така преборих сънищата си.  
Сънищата са умела игра на съзнанието ни. Затвор, в който мислите се блъскат и изкривяват. Превръщат в реалност това, което никога не е и няма да съществува.
Случвало ви се е да се събудите и няколко дълги секунди да не можете да осъзнаете дали това, което току-що сте преживели е истина или плод на въображението ви, нали? На всеки се е случвало. Дори на мен.
Нямам ясен спомен кога се появи това неистово желание да пресъздавам сънищата си върху бял лист хартия. Ако трябва да съм честен, никога не съм предполагал, че мога да рисувам. Но търсех начин да се отърва от всички тези картини. И белият лист се превърна в най-добрия ми приятел.
Постепенно започнах да виждам непознати образи. Образи, които объркваха съзнанието ми, но бях убеден, че не са нищо повече от най-обикновена игра на въображението ми. Изкривена шега. Месеци по-късно, когато се озовах в Лагера, разбрах, че това е част от способностите ми и непознатите картини не са били плод на моето пагубно съзнание, а на чуждо. Единствено липсата на какъвто и да било контрол над това, което мнозина наричаха дарба, бе довело до случайните и не дотам желани посещения в умовете на напълно непознати хора.
Всички тези образи намираха своят еквивалент върху платната ми. Защото само така успявах да успокоя бушуващите си мисли. Само така успявах да получа така желания контрол.
Не исках живота ми да се променя толкова драстично. Но нямах избор. Майка ми бе избрала греховния път на прелюбодейците, а предателството й бе родило… Е, мен. Така или иначе никога не съм познавал баща си. A скъпата ми майка изчезна без каквото и да било предупреждение. Хилядите ми въпроси останаха без отговор.
Вероятно никога нямаше да достигна до отговори.
Затова сега съм просто художник. Който сменя молива с лък.
Късам листовете с непознати образи…
… и започвам отначало.
X
rosset;
rosset;
High Goddess
High Goddess

Posts : 412
Join date : 2020-03-10

Back to top Go down

Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED Empty Re: Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED

Post by nighmare; Wed Mar 18, 2020 11:29 pm

за мен, моля.
ликът е запазен за този герой.
nighmare;
nighmare;
Ordinary
Ordinary

Posts : 603
Join date : 2020-03-18

Back to top Go down

Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED Empty Re: Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED

Post by the destiny Thu Mar 19, 2020 12:07 pm






Accepted

добре дошъл в дома на нощта!

покровител - Естефе.
екипът на domus tenebrarum ти пожелава много весели мигове сред нас и приятно писане

the destiny
the destiny
The Destiny
The Destiny

Posts : 494
Join date : 2019-11-26

https://domus-tenebrarum.forumotion.eu

Back to top Go down

Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED Empty Re: Marcus Wright| FC: Matthew Daddario | 23 | the camp| RESERVED

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum