Domus Тenebrarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Navigation

Log in

I forgot my password

Latest topics
» Връщане на герой.
what's a god to a non-believer? EmptyWed Aug 17, 2022 11:43 pm by the legend

» Atarah of Mer
what's a god to a non-believer? EmptySat Aug 13, 2022 2:43 pm by the legend

» "I have to... I need to hurt you" - Kingsley V. Collymore
what's a god to a non-believer? EmptyWed Mar 23, 2022 1:39 pm by the legend

» Запази лик
what's a god to a non-believer? EmptyThu Feb 17, 2022 1:31 pm by the legend

» ЗРЕДИЯ || Самюел Денси - Благородник - 19 - Max Irons
what's a god to a non-believer? EmptyFri Jan 28, 2022 10:57 pm by the legend

» 'You can't save everyone, though Gods know you try.'
what's a god to a non-believer? EmptySun Dec 26, 2021 12:24 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Крея - Прокуден Нисш Бог - Бурите - Lea Seydoux
what's a god to a non-believer? EmptyTue Dec 21, 2021 9:05 pm by the legend

» Narhemia Asaro - TAKEN
what's a god to a non-believer? EmptySun Dec 19, 2021 9:30 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Арис (Терор) - Нисш Бог - Страхът - India Eisley
what's a god to a non-believer? EmptySun Dec 19, 2021 9:00 pm by the legend

Who is online?
In total there are 16 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 16 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 118 on Fri Jan 26, 2024 9:04 pm

what's a god to a non-believer?

2 posters

Go down

what's a god to a non-believer? Empty what's a god to a non-believer?

Post by the outcast; Thu Mar 26, 2020 4:14 pm

21

Outcast 

Ryan Guzman/Ben Barnes

Sebastien

Thorn

also known as

Nathaniel Thorn

special power: shapeshifting

Бях добър. Кълна се, че някога бях добър. Ако усилено се заровя в спомените си, може би дори ще успея да изкарам една-две сносни случки, в които съм бил наистина, ама наистина добър. Като се замисля, може би това е пресилено твърдение, но добрите намерения са си добри намерения. А аз бях изцяло изпълнен с такива.
Честна дума. Можете да ми се доверите.
Той се казва Натаниел. Наричат го Нейт. Твърди се, че името означава „дар от Бог“. Иронично, нали?
Преди да се случат злощастните събития, които ме доведоха до тук, Нейт беше съвсем обикновено момче. В по-голямата част от времето е наивно мил и отзивчив. Обичаше да помага. Той е загубеняка, страдащ от ананкастно разстройство, а обсесивно-компулсивна му личност страда и от хафефобия. Или в превод, маниакалното му желание за чистота и подреденост роди невъобразим страх от докосване. Всякакъв, дори най-бегъл допир от друго живо същество го караше да изпада в ужасяваща паника. Това му пречеше да общува нормално, затова и не обичаше шумни места, защото опасността някой да го докосне беше огромна. Той е онова момче, което ще съжалите на някое събиране. Самотникът в ъгъла. Неразбраният, неразбиращият.
Вече започнахте ли да съжалявате горкичкият Нейт?
Недейте, трябва да сте се досетили, че той не съществува и е плод единствено на лошото ми чувство за хумор.
Но пък поне съм добър актьор.
Всъщност се казвам Себастиан. И не съм никакъв дар. По една щастлива случайност, притежавам специална дарба. И именно тя ми позволяваше да измислям личности, които да придружават другото ми лице. Бързо разбрах, че красивото лице на Нейт, придружено с хилядите му емоционални проблеми, го прави нещо като ходеща мишена за десетки момичета, готови да му помогнат. Оказа се, че изпитвам твърде голямо удоволствие от това да разигравам хората. Толкова голямо, че стените на Лагера не успяха да удържат отвратителния ми характер и избягах. Но да живея в странство се оказа твърде скучно занимание. И тъй като вярвам, че дълбоко в себе си всички хора на тази планета са ужасяващи лицемери, се захванах с нова мисия – да проверя колко точно крехка е вярата на хората в скъпоценните ни богове. Или поне колко бързо биха се обърнали срещу тях, ако получат достатъчно добро и рационално предложение. Да, да, знам какво си мислите. Кой ще обърне внимание на нищо и никакво момченце, което не притежава никакви по-специални качества? Разбира се, рядко говоря за произхода си, но да си оглавяваш семейство Торн и да копнееш за падението на боговете, оставяше силно впечатление у слушателите ми. И така събирах съмишленици, които все повече вярваха, че боговете не са непобедими. И ако сме сплотени, ще успеем да се отървем от хилядите им правила. Глупаци.
Не, че одобрявах да живея под нечия диктовка, но определено не вярвах на глупостите, които говорех. И нямах за цел да саботирам боговете. Или да ги разгневявам. Нищо, че май никой не ми повярва.
Логичното последствие беше прокуждането ми.
И отново живея в странство.
И май вече наистина не харесвам боговете.
©

Ликовете са запазени за мен.
Ако може да ми смените името на the outcast;
the outcast;
the outcast;
bad blood
bad blood

Posts : 31
Join date : 2020-03-18

Back to top Go down

what's a god to a non-believer? Empty Re: what's a god to a non-believer?

Post by the legend Thu Mar 26, 2020 11:40 pm






Accepted

добре дошъл в дома на нощта!

покровител - Рихайм.
екипът на domus tenebrarum ти пожелава много весели мигове сред нас и приятно писане
да сменим ли името ти?

the legend
the legend
The Legend
The Legend

Posts : 490
Join date : 2019-12-18

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum