Domus Тenebrarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Navigation

Log in

I forgot my password

Latest topics
» Връщане на герой.
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptyWed Aug 17, 2022 11:43 pm by the legend

» Atarah of Mer
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptySat Aug 13, 2022 2:43 pm by the legend

» "I have to... I need to hurt you" - Kingsley V. Collymore
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptyWed Mar 23, 2022 1:39 pm by the legend

» Запази лик
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptyThu Feb 17, 2022 1:31 pm by the legend

» ЗРЕДИЯ || Самюел Денси - Благородник - 19 - Max Irons
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptyFri Jan 28, 2022 10:57 pm by the legend

» 'You can't save everyone, though Gods know you try.'
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptySun Dec 26, 2021 12:24 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Крея - Прокуден Нисш Бог - Бурите - Lea Seydoux
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptyTue Dec 21, 2021 9:05 pm by the legend

» Narhemia Asaro - TAKEN
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptySun Dec 19, 2021 9:30 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Арис (Терор) - Нисш Бог - Страхът - India Eisley
What goes around, comes around. | Malíce Delacroix EmptySun Dec 19, 2021 9:00 pm by the legend

Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 118 on Fri Jan 26, 2024 9:04 pm

What goes around, comes around. | Malíce Delacroix

2 posters

Go down

What goes around, comes around. | Malíce Delacroix Empty What goes around, comes around. | Malíce Delacroix

Post by Mal. Thu Oct 07, 2021 10:54 pm


19 y.o
Ordinary
Located in Itios
Skill: Pain absorption
FC: Maxence Danet-Fauvel

https://youtu.be/DyU5sbXd7SQ

Често чувах думите, че добротата може да убие човек, но как да се убедя, докато не се докосна до тях лично, при това чрез дарбата си?
Имах злощастния късмет да се родя в семейство на хора, чиито сърца побираха цялата вселена - наследих това им качество, а те се погрижиха да ме възпитат максимално добре в същите ценности, които те самите проповядваха. Майка ми се занимаваше предимно с отглеждането на мен, седемте ми братя и четирите ми сестри, а баща ми работеше на полето - не бяхме от бедните прослойки, но не бяхме и от най-богатите в кралството. Въпреки това имахме приличен дом, значително количество земя и някаква работна ръка, която да се грижи за нея освен многодетното ни семейство. Разбира се, родителите ми не експлоатираха работниците си, а им плащаха с нужното количество продукция, за да могат да изхранват своите семейства, да могат да плащат данъците си към кралското семейство ежегодно, а и евентуално да им остане малко зърно и плодове, които да могат да продадат на пазара. А със семейството на чичо ми, който бе скотовъд, често правехме бартери на стоки, за да може и те, и ние да имаме всичко необходимо, макар да се занимавахме с две напълно различни неща.
Аз самият от много малък бях научен да работя на полето редом с всички. Всъщност точно там открих и дарбата, която боговете бяха отредили за мен. Беше странен случай - една от сестрите ми случайно поряза китката си със сърп, докато жънеше жито. Не можех да превържа раната и, но докосвайки мястото, от което се стичаше кръвта, постепенно облекчих болката и. Не знам как се случи, но е факт, че стана. Спря да вика, да плаче, единствено и се налагаше да отиде при мама, която да спре бликналата и кръвчица. Страхотно, мислех си аз. Още едно нещо, с което да бъда полезен у дома. Започнах да използвам умението си по-често - когато братята ми падаха и си ожулваха коленете, когато татко плачеше по загубата на дядо, когато съседът се бе разболял тежко и всяко вдишване го нараняваше, когато непознати хора имаха проблеми също. Не след дълго започнах да забелязвам, че медальонът с цвете, който нося от раждането си (една от малкото семейни ценности, за която другите можеха само да ми завиждат), потъмняваше на места. Нормално - все пак е сребро, но вглеждайки се по-внимателно, забелязах, че венчелистчетата на цветчето потъмняват едно по едно. В началото се озадачих, но после направих връзката - с всяко използване на дарбата си едно от тях потъмняваше така, сякаш увяхваше. Никоя друга част от него - нито верижката, нито листата ставаха така тъмни. Странна работа.
Години по-късно разбрах защо всъщност се получаваше така. На път за Лагера, за който ме бяха избрали като по чудо, срещнах старица, която ми спря и заговори - дълго време се оплакваше от ужасните болки в ставите, които възрастта и носеше. Накара сърцето ми да се свие. Трябваше да и помогна - така и направих.
"Не прави това прекалено често, момко. Добротата ти ще те убие един ден", каза ми тя преди да си тръгне. Нейната версия на благодаря бе да ми обясни, че всъщност медальонът е магически и съхранява живота ми. Когато броят лъскави листенца на цветето се изравни с числото на възрастта ми, това ще бъде краят ми. Което означаваше, че не ми остава още много да живея, но явно преди всичко е истина и това, че най-добрите хора си отиват млади. И че за да направиш добро някому, трябва да дадеш нещо от себе си, с което да го компенсираш...
Malíce Delacroix a.k.a Mal
✖
Mal.
Mal.
Ordinary
Ordinary

Posts : 54
Join date : 2021-10-07

Back to top Go down

What goes around, comes around. | Malíce Delacroix Empty Re: What goes around, comes around. | Malíce Delacroix

Post by the legend Thu Oct 07, 2021 11:10 pm






Accepted

добре дошъл в дома на нощта!
покровителят ти е Розет. 
екипът на domus tenebrarum ти пожелава много весели мигове сред нас и приятно писане

the legend
the legend
The Legend
The Legend

Posts : 490
Join date : 2019-12-18

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum