Domus Тenebrarum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Navigation

Log in

I forgot my password

Latest topics
» Връщане на герой.
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptyWed Aug 17, 2022 11:43 pm by the legend

» Atarah of Mer
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptySat Aug 13, 2022 2:43 pm by the legend

» "I have to... I need to hurt you" - Kingsley V. Collymore
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptyWed Mar 23, 2022 1:39 pm by the legend

» Запази лик
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptyThu Feb 17, 2022 1:31 pm by the legend

» ЗРЕДИЯ || Самюел Денси - Благородник - 19 - Max Irons
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptyFri Jan 28, 2022 10:57 pm by the legend

» 'You can't save everyone, though Gods know you try.'
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptySun Dec 26, 2021 12:24 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Крея - Прокуден Нисш Бог - Бурите - Lea Seydoux
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptyTue Dec 21, 2021 9:05 pm by the legend

» Narhemia Asaro - TAKEN
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptySun Dec 19, 2021 9:30 pm by the legend

» БОЖЕСТВО || Арис (Терор) - Нисш Бог - Страхът - India Eisley
Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. EmptySun Dec 19, 2021 9:00 pm by the legend

Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 118 on Fri Jan 26, 2024 9:04 pm

Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss.

2 posters

Go down

Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. Empty Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss.

Post by Seji. Fri Oct 08, 2021 7:57 pm

Sejipirates of the void • 19 • Park Jin-young
Имах доста имена и прякори през годините. Жената, която ме гледаше ме наричаше Черешово Цветче. Мъжете, които я посещаваха почти всеки ден ме наричаха Тежест или Копеле. Не помня истинското си име. Джеда, която гледах през целия си съществен живот сякаш ми е майка, ми разказа как са ме довели в този бардак, в който израснах. Не знаеше твърде много, но ми каза, че съм или най-големия късметлия, или най-злощастното дете. Близо до Зредия видели кораб с непознато платно. „Хората са жестоки“ разказваше ми тя. „Като видят нещо различно и непознато, наострят първо ножа.“ Предполагам там са били последните ми роднини, а може би съм бил сирак доста преди да попадна в прегръдките на Джеда. Избили мъжете, които защитавали кораба, а жените и децата прибрали, за да бъдат продадени. Така аз съм стигнал дотук, в този маркет на плътта.
Имаше и други момчета, освен мен. Повечето деца на жените, които работеха тук. Обикновено от тях ставаха работници, разносвачи и пазачи на това място. Всеки трябваше да се труди за парченцето си хляб, когато станеше достатъчно голям. Джеда обаче ми каза, че Господарката е решила да изкара много повече пари от мен, защото съм хубав и нежен като листенцето на цвете. Още помня онази страшна жена с белега на врата и как ме шибна през гърба с бастуна си, само защото ѝ прекосих пътя в бардака. „Някои клиенти имат по-специални вкусове.“ Самата мисъл тогава разля много горчив вкус по небцето ми. Бях само на тринадесет.
Може би бях късметлия, защото Господарката не позволяваше да ме използват по този начин, за да не ме повредят по нейни думи. Следващите няколко години работата ми беше да разнасям пиячката на клиентите и да утолявам естетическата им жажда. Не беше най-приятното нещо да бъда изпиван с очи и пощипван, докато в ушите ми кънтяха сластни хленчения и ругатни. Но поне бях в безопасност, получавах храната си и когато валеше, спях на сухо. Освен онзи един път, в който не можаха да ме опазят. И по някаква причина виновният бях аз. Господарката наказа мен, може би защото парите на онзи бяха твърде ценни за мястото. Изрита ме от стаята, която делях с един от синовете на жените и ме застави да спя в мазето, където се помещаваше кухнята. Прибираше всичко, което попаднеше в ръцете ми и имаше дори малко ценност.Сега просто щях да сервирам и да се омитам от стаите.
Година по-късно, когато бях на седемнадесет, срещнах своя спасител. Беше чужденец, дрехите му бяха различни и леко екстравагантни. Само няколко години по-голям от мен, но в погледа му бяха заключени няколко живота. Когато коленичих с подноса пред него, дългите му пръсти повдигнаха брадичката ми, за да може да ме огледа. Срещнах очите му само за миг, преди да погледна към пода и да побързам да се изнеса. Но ръката му вече държеше здраво китката ми. Изпитах онзи страх от преди година. Не исках да се повтори. Очаквах всичко, но не и онова, което той направи. Пожела да ме откупи.
Даде ми името Седжи. Име, което можех да обикна. И за две години се превърнах в нов човек. В гърдите ми тлееха гордост и обич. А очите ми бяха омаяни от вълните. Научи ме на всичко заедно със съпругата си, дадоха ми нов смисъл. Може би е поетично – пътят ми е започнал и завършил на кораб. Ако, разбира се, историите на Джеда за миналото ми са наистина верни.

-----

- историята е съгласувана с капитан Талис
Seji.
Seji.
void
void

Posts : 346
Join date : 2021-10-08

Back to top Go down

Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss. Empty Re: Getting lost in the light, now there's a shadow of us. Playing games in the dust, dreams of glitter and gloss.

Post by the legend Fri Oct 08, 2021 9:45 pm






Accepted

добре дошъл в дома на нощта!

екипът на domus tenebrarum ти пожелава много весели мигове сред нас и приятно писане

the legend
the legend
The Legend
The Legend

Posts : 490
Join date : 2019-12-18

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum